بازی Call of duty Blackops 4
    
بازدید: 133
    


بازی Call of duty Blackops 4:
Call of duty Blackops 4 اولین نسخه از این بازی است که در سبکی متفاوت ساخته شده است. در این بازی جریان داستانی از متن حذف شده و شاهد نسخه ی متفاوت از نسخه های قبلی هستیم. بسیاری از کاربران call of duty این بازی و نسخه های جدید آن را بازی کرده اند که جریان تکراری داستانی بازی برخی از آنها را قانع نمی کرد. اما این بار Call of duty Blackops 4 توانست این تغییرات مورد نیاز را ایجاد کند. نسخه ی جنجالی Call of duty Blackops 4 این بار در یک سبک متفاوت به کاربران ارائه شد. در این نسخه بدون شک شاهد چالش های بیشتری در قالب تیم ها و گروه های مختلف خواهیم بود.
این نسخه از بازی که توسط Trey arch ساخته شد در پلتفرم های پلی استیشن4، ایکس باکس وان و پی سی در دسترس کاربران قرار دارد.

حذف بخش داستانی بازی موقعیت های بیشتری به تیم سازنده ی آرک می داد تا بتواند یک بازی چند نفره ی خارق العاده با رزومه ی بسیار خوب و ذهنیت مثبت در بین کاربران ایجاد کند. از بین رفتن بخش داستان نویسی، طراحی شخصیت ها، قسمت های میانی بازی و دیالوگ هایی که رد و بدل می شد زمان و هزینه ی زیادی از گروه سازنده ی call of duty می گرفت.
Call of duty Blackops 4 متفاوت تر از همیشه
Call of duty Blackops 4 که یکی از بهترین نسخه های در سبک بازی های چند نفره است به سه بخش زامبی، بلک اوت و مولتی پلیر تقسیم می شود. هر یک از این بخش ها دارای عناصر و پارامترهای مجزا و مخصوص به خود است.
بخش زامبی
این قسمت یکی از نوآوری هایی بود که استودیوی سازنده ی Call of duty Blackops 4 از نسخه ی گذشته ی خود یعنی word at war الهام گرفته است. این بار زامبی ها را یکی از بخش های مهم تر از 3گانه ی بازی Call of duty می دانند که در این نسخه اندکی بیشتر از تغییرات ظاهری است. یکی از مهم ترین و جدید ترین ویژگی های این سبک درباره ی زامبی ها اضافه شدن بات هست. بات ها این امکان را در Call of duty Blackops 4 به کاربر می دهند که یک تنه و انفرادی به جنگ با زامبی ها نروند. هوش مصنوعی اکنون همراه و هم تیمی شما خواهد بود و تجربه ی لذت بخشی را برای گیمرهای پیشین بازی رایانه ای مطرح Call of duty Blackops 4 ایجاد می کند. علیرغم برخی بازی های ساخته شده این بار و درخصوص بات های موجود در بازی Call of duty Blackops 4 از هوش مصنوعی خوبی استفاده شده به گونه ای که به ندرت شاهد اشتباهات پیش پا افتاده از سوی آنها هستیم.
این بخش علاوه بر بات ها و زامبی هایی که ارتقا یافته اند، دارای نقشه های متنوع و دو روایت داستانی هیجان انگیز است که مبارزه با زامبی ها و از بین بردن آنها را برای گیمرها جذاب تر خواهد کرد. پس از نقشه های جذاب می توان به مکانیزم های پیچیده و مدرن Call of duty Blackops 4 اشاره کرد که تمامی مکانیزم ها از شیوه های مختلف به کاربر آموزش داده می شوند. در این سبک یک حالت جدید به نام راش وجود دارد که به کاربر سرعت بیشتری برای استفاده از سلاح ها و انجام حرکات مختلف می دهد. در بخش زامبی به دفعات با دیالوگ هایی روبرو می شوید که به طور مکرر در آن وجود دارد. کاراکترهای زامبی دارای یک ویژگی طنز و خاصی هستند که چنانچه باب سلیقه ی مخاطب بازی نباشد ممکن است برای وی تا انتهای بازی آزار دهنده باشد.
بخش جذاب و دوست داشتنی چند نفره Call of duty Blackops 4
در این بخش نیز شاهد اضافه شدن قسمت های جدیدی در Call of duty Blackops 4 هستیم. این بخش ها در کنار یکدیگر یک نسخه ی کامل و جذاب از Call of duty Blackops 4 ایجاد کرده است و مخاطبان این بازی را دوباره به ورود ایده های جدید و دوست داشتنی بازی امیدوار کرد. در بخش Heist دو تیم موجود در رقابت، برای حمل یک کیف پول با یکدیگر مقابله می کنند. نکته ی جالب استفاده از همین پول برای خرید سلاح و ابزارهای مورد نیاز در بازی است.
علاوه بر سبک هایست، مد کنترل در این بخش ترکیبی از حالت های Search and destroy و Team death match، Domination است که دو تیم در چند دور به ترتیب به عنوان تیم های حمله کننده و دفاع کننده با یکدیگر رقابت می کنند. این بخش بنا به نظر بسیاری از منتقدین و گیمرهای حرفه ای تاکتیکی ترین قسمت Call of duty Blackops 4 به دلیل محدودیت راندها، زمان و تعداد جان های بازی است. این مودها به خوبی تلاش تیم سازنده ی بازی برای کارگروهی و بودن در قالب یک تیم را نشان می دهند.
کاربرانی هم که علاقه ای به کارهای گروهی ندارند خوشبختانه در Call of duty Blackops 4 محدودیتی برایشان وجود ندارد. البته لذت اصلی بازی زمانی برای گیمر مشخص خواهد شد که با ابزارها و امکانات اصلی موجود در بازی آشنا شود و تغییرات آن را از نزدیک نسبت به سایر نسخه های بازی در گذشته لمس کند.

در مرحله ای انفرادی فرصت خوبی به کاربر داده می شود. فرصتی که در محیطی غیر رقابتی به بازی کردن و آشنا شدن با محیط بپردازد. در این گام می توانید به شناخت هر چه بهتری نسبت به استراتژی های متفاوت بازی برسید. به عنوان مثال مسیرها و گذرگاه هایی در دل بازی وجود دارد که استفاده از برخی ابزارهای موجود می تواند سرعت و روند بهتری به مخاطب بازی بدهد.
درنهایت می توان بخش چند نفر ی Call of duty Blackops 4 را یکی از بهترین عناوین در این سری دانست.
نمای واقعی بتل رویال یا بلک اوت
روند تولید بتل رویال ها از چندی پیش تا به امروز افت محسوسی را نشان می دهد. شاید نبود ایده های جذاب و خلاقانه بخشی از عدم پیشرفت بتل رویال باشد اما Call of duty Blackops 4 عکس این قضیه را به اثبات رساند. این بازی رایانه ای نشان داد که همچنان می توان جذابیت این سبک را برای مخاطبین حرفه ای و نیمه حرفه ای حفظ کرد.
تری آرک توانسته با ساخت یک بازی بی نقص و کامل یک بتل رویال متفاوت و البته این بار جذاب تر به دنبای بازی های رایانه ای ارائه کند. بلک اوت را می توان بزرگ ترین تغییر ایجاد شده در Call of duty Blackops 4 نسبت به نسخه های قبلی دانست. درحقیقت این بخش بود که دوباره امیدها را به بقا و رشد مخاطبین ندای وظیفه حفظ کرد.
بلک اوت را می توان از جنبه های گوناگون همانند بتل رویال های جدید و عرضه شده به بازار دانست. به عنوان مثال وسایل نقلیه ی موجود در بازی را می توان یادآوری بتلفیلد، سرعت گلوله ها و سطوح گوناگون و متنوع ضد گلوله ها را می توان به بازی رئال pubg و محیط فانتزی و روشن را به بازی جذاب Fortnite شبیه دانست.
با همه ی این وجود اما هرگز نمی توان بتل رویال Call of duty Blackops 4 را یک تقلید از بازی های دیگر دانست چرا که call of duty همواره صاحب سبک بوده و آثار منحصر به فردی نسبت به سایر عناوین ارائه داده است. به عنوان مثال برای لوت کردن اگر قصد داشته باشید بر روی تیمارستان فرود بیایید ریسک مبارزه و تقابل با زامبی ها را به همراه ابزارهای بیشتر و سلاح های متنوع تر به همراه خواهد داشت.
در خصوص وسایل نقلیه نیز می توان تیم سازنده را مورد تحسین قرار داد چرا که یکی از تغییرات بزرگ و اولین عناصر نقلیه را در call of duty رقم زده است.
این عوامل موجب شده تا مخاطبان دوباره نسبت به شیوه بازی کنجکاوی هایی داشته باشند تا بتوانند گیم پلی بازی و ویژگی های خاص آن را از نزدیک حس کنند.

تضاد بزرگ Call of duty Blackops 4
تصور کنید تمام نسخه های قبلی را بازی کرده اید اما این بار باید با بخش داستانی بازی خداحافظی کنید. شاید در نگاه اول این مساله برای کاربران عجیب به نظر برسد اما خیلی طول نمی کشد که ارزش بازی و رقابت های موجود در آن به خوبی قیمت 60 دلاری آن را پوشش می دهد.
Call of duty Blackops 4 یک بازی رایانه ای چند نفره است، تجربه ای که بازی شناخته شده ای نظیر بتلفیلد از ابتدا بر پایه ی آن ایجاد شده بود. تضاد عجیب بازی رایانه ای Call of duty Blackops 4 در نظر بسیاری از کارشناسان و منتقدین بازی های رایانه ای با کیفیت ترین و جذاب ترین بتل رویال ایجاد شده است.

در Call of duty Blackops 4 به وضوح می توان تغییر موضع از تمرکز در ازای داستان سرایی به جای شخصیت پردازی را مشاهده کرد. داستان های جذاب سری های قبل از call of duty را می توان بهترین عنصر انگیزشی از سوی کاربران برای خرید و انجام بازی دانست اما دیگر خبری از این موضوع نیست.
Call of duty Blackops 4 پر است از کاراکترهای مختلف و شخصیت های متنوع. چالش بزرگی که تری آرک توسط شخصیت پردازی های بی نقص خود ارائه کرده است.
در بین کاراکترها یا شخصیت های بازی، 10 سرباز یا اسپشیالیست وجود دارند که در بخش مولتی پلیر بازی مورد استفاده قرار می گیرند، 5 شخصیت در بلک اوت و 8 شخصیت در بخش زامبی وجود دارند.
در جمع 10 سرباز یا اسپشیالیست ها 6 نفر آن ها که شامل seraph, prophet, battery , nomad, ruin, firebreak باشند را از گذشته شناخت دارید و 4 سرباز جدید با نام های recon, ajax, crash , thor هستند. هر یک از این شخصیت ها دارای ویژگی هایی هستند که کمک بسیار خوبی به گیمر در دل بازی خواهند بود. به عنان مثال شخصیت crash به عنوان حمایت کننده ی تیم است و می تواند تیم را به مهمات مورد نیاز در دل بازی و مراحل مختلف تجهیز کند. نکته ی جالب توجه درخصوص این 10 شخصیت، ساختاری است که هر یک از آنها در بازی دارند. این شخصیت ها به عنوان یک تیم کامل و مکمل یکدیگر یک گروه نظامی تمام عیار را تشکیل می دهند که لذت بازی کردن را از تمام جنبه های ظاهری یا کلامی به کاربر القا می کنند.
مکانیزم های جدید و ورود خلاقیت به Call of duty Blackops 4
ورود مکانیزم های جدید در Call of duty Blackops 4 تجربه های نوینی است که تغییرات بازی را برای مخاطبین قدیمی جذاب تر خواهد کرد. در این نسخه دیگر شاهد ابزارها یا سرنگ های بازیابی سلامت نیستیم و عناصر جدیدی در دل بازی قرار گرفته اند.
کاربران بازی های Call of duty Blackops 1,2 با شخصی سازی و آزادی عمل های موجود در بازی آشنا هستند. در این بازی 10 امتیاز به کاربر داده می شود تا به وسیله ی آنها تجهیزات یا مهمات خود را ارتقا دهد و در بخش شخصی سازی سلیقه های خود را به خرج دهد.

سیستم های مورد نیاز بازی
حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب و اجرای بازی Call of duty Blackops 4 سیستم عامل ویندوز 7 یا بالاتر از نسخه ی 64 بیتی است. علاوه بر این به پرازنده ی مرکزی 3 هسته ای INTEL corei3-4340 یا AMD fx-6300، رم 2 گیگابایتی و نسخه ی گرافیکی GeForce GTX 660 2gb یا GeForce GTX 1050 2gb برای اجرای بازی نیاز دارید.
به دلیل حجم بالاو گرافیک با کیفیتی که Call of duty Blackops 4 دارد بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند تا به منظور اجرای روان و سریعتر بازی، آن را بر روی سیستم عامل ویندوز 10 64 بیتی نصب کنید. در کنار این موضوع با استفاده از رم 2 گیگابایتی، پردازنده ی 5 هسته ای INTEL i5-2500k و گرافیک GeForce GTX970 4gb نصب و اجرای بدون مشکل و سریعی از بازی Call of duty Blackops 4 خواهید داشت.
تغییر سبک و نسل بازی در این نسخ هیک روند مثبت محسوب می شود و جذابیت زیادی برای کاربر ایجاد خواهد کرد. به همین جهت تیم تری آرک که پیش از این تجربه ی ارزشمند ساخت بای word at war را داشته در تصمیمی سخت و پر ریسک علاوه بر حذف بخش داستانی، اقدام به خلق یک اثر چند نفره ی جذاب بر پایه ی شخصیت پردازی بر روی قهرمان ها یا کاراکترهای بازی کرده است.  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما بصورت آنلاین می باشد و می توانید نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگزارید و یا از دوستان خود راهنمایی بگیرید‌.
پیام های که حاوی تهمت ،افترا، توهین، حرف های سیاسی و یا دینی باشد منتشر نخواد شد و بصورت خودکار ip و user شما بن خواهد شد و هیچ دسترسی به سایت نخواهید داشت .
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.